Arkadaşlık siteleri ve sohbet odaları

               Whatsapp'ta Paylaþ
Google de arkadaş ve sohbet araması

Google de arkadaş ve sohbet araması

Bu makalemizde Arkadaşlık siteleri ile sohbet odaları arasındaki farkı anlatacağız. Aslında temelde çok büyük bir fark yok fakat arkadaşlık  siteleri daha çok üyelik sistemi ile çalışıyor ve pek çoğu da ücretli hizmet vermekte.

Sohbet odalarında ise üyelik ve şifrelemek kullanıcının isteğine bırakılmış, yani daha özgürce sohbet edebilmekte. Sohbet etmek veya arkadaş olmak için aradığınız her şeyi bulabileceğiniz sitelerde var tabi. Arkadaşlık siteleri daha çok çöpçatan siteleri haline getiriliyor yani evlilik siteleri, İslami sohbet siteleri ya da kadınları ücretle çalıştıran  görüntülü sohbet siteleri de var. Fakat insanların sohbet odaları veya arkadaşlık sitelerinden beklentileri sürekli değişkenlik göstermekte bu nedenle sürekli yeni yazılımlar çıkarılmakta bu taleplere cevap verebilmek için.

2000 yıllarının başında arkadaşlık ve sohbet siteleri adına çok fazla seçenek yoktu, örnek olarak Mirc yazılımı ile aynı anda binlerce insanı buluşturan siteler ya da messsenger (msn) yazılımı ile arkadaş ve sohbet aranırdı. Oysa 2014 yılına gelindiğinde seçenekler o kadar çoğaldı ki, artık yazılımcılar  gün geçmiyor ki yeni bir buluşa imza atmasın. Bununla birlikte adı anılan Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin yanı sıra eçift siberalem gibi arkadaşlık siteleri de mevcut.  Siberalem ecift gibi sitelerde daha çok uzun süreli ciddi arkadaşlık peşinde koşanların buluştuğu yerler.

Gelelim Sohbet odalarına Bu odalar genelde mirc yazılımı ile hizmet veren sitelerde bulunmakta. Bu sitelerde sohbet imkanı çok daha kolay yani isterseniz geçici nicklerle girip istediğiniz kadar sohbet etme olanağı bulursunuz. Bu sayede bir çok insanla tanışıp dost olma imkanına kavuşursunuz, yani psikolojiniz neyi arıyorsa. Erkek arıyorum diyenler kadına arayan, arkadaş arayan herkesin dostça buluşup sohbet edebileceği sohbet mekanlarını bu odalarda keşfedebilirsiniz.

3 Comments

  1. ben mersinden murat yas 27 wapsap 05064942008

  2. LÜTFEN İYİ OKUYUN Ben ist-anadolu yakasından 194boy 87 kğ ela göz bekar bir erkegim 05062887837 TELİM yaş boy takıntım yok heryaştan kızlardan mesaj bekliyorum asla pişman olmazsınız takıntıları olanlar uzak dursun lütfen SADECE kızlar arasın lütfen mertemrekaptan1907@hotmail.com telim 05062887837

  3. sohbet odaları ile kasmak çok zor, başarılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.