Chat sohbet kelimesi

               Whatsapp'ta Paylaþ

Chat  Sohbet kelimelerine yönelik arama hacimleri ve arama sonuçları hakkında bilgilendirme yazısı yazmamın nedeni “ne yapsam googlede üst sıralara çıkamıyorum” karamsarlığına kapılan site sahiplerinine yöneliktir.

Sayın ziyaretçi, sohbet sitesi olarak ilk sayfaya çıkmak öyle kolay bir çalışma ile maalesef olmaz ve olmuyorda zaten. Bunun nedeni nedir? diye soracak da olursanız; çok ama çok kısa bir özetle şöyle diyebiliriz, rekabeti çok yüksek kelimeler olduğu için diyebiliriz.  Sitenizin sağlık yapısı çok düzgün olsa da, google yönergelerine tam anlamıyla uyuyor olsanız da 1. sayfaya çıkmanız sadece bunlarla sınırlı değil. Baclink, benzersiz içerik ve daha aklınıza gelen ne varsa uygulasanız dahi çok ama çok uzun ve meşekkatli bir yol sizi bekliyor olacaktır.  Bunlara birde rakip sitelerinizin illegal yöntemler uyguladığını  düşünürsek çok sabırlı olmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Şimdi en basit anlamda bu kelimelerin google de nasıl göründüğüne bakalım:

Google arama çubuğuna sohbet yazıp çıkan arama sonuçlarına sizlerde bir göz atın şu an için rakamlar şöyle: Yaklaşık 16.400.000 sonuç bulundu (0,20 saniye) çıkan sonuç bu ve siz bu kadar sonuç içinde yerinizi nerede bulmayı düşünüyorsunuz.

Şimdi de chat kelimesine bakalım ve google arama çubuğuna yazalım ve işte çıkan sonuç aynen kopi olarak yazıyorum, Yaklaşık 1.130.000.000 sonuç bulundu (0,27 saniye) siz sitenizi bu sonuç içerisinde bir yere koyun artık.

Bir de ayda ortalama kaç kişi bu kelimeleri google de arıyor ona bakalım. Sohbet yazarak arama yapan ayda tam 301.000 kişi var. Chat yazıp arama yapan kişi sayısı ise tam 135 000. Şimdi siz bu kadar rekabet değeri yüksek kelime gurubu ile ilk sayfaya kolaylıkla çıkıp ve orada da kalmayı bir düşünün.

2 Comments

  1. bayanlar sohbet etmek için sebep arama benimle birlikte sohbet edermisin mesajlarını beklerim tel 0-5-5-5-4-8-9-6-2-2-7

  2. ben murat mersinden bayan kuaforuyum yas 24 mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 05064942008

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.