cHat yazıları

               Whatsapp'ta Paylaþ
Resimde chat yapan kızlar görülüyor

Resimde chat yapan kızlar görülüyor

Aslında bu sevda bitmez gibi bir şey bu. Chat kelimesiyle üst sıralara çıkmak makale anlamında imkansız gibi bir şey. Hatta imkansız da diyebilirsiniz. Sen neden yazıyorsun peki derseniz; sohbet sitelerinin olmazsa olmazlarından birisidir bu. Bütün site sahipleri çok iyi bilirki bu başlık adı altındaki yazıları pek okunmaz, yani doğal yollardan çok zor. Kulaktan dolma seo teknikleri ile belki okunabilir.

Nedeni ve ya niyesi şöyle açıklanabilir; Chat İngilizce bir kelimedir, Türkçe karşılığı sohbet olan bu kelimeyi bir dünya dili olan İngilizce sayesinde bütün dünya kullanmaktadır. Yani kısacası dünyanın bir çok yerinde İngilizce dili hakimiyet kurduğu için  sohbet arkadaşlık siteleri kuranların hemen hemen hepsi chat kelimesine yönelik domainler kullanmaktadır. Bırakın chat kelimesini, chattr, trchat, chatlog,  gibi bu kelimeye entehre edilmiş binlerce onbinlerce domaine rastlayabilirsiniz. O yüzden de bu kelimeyle  arama motorlarında üst sıralara çıkmak çok zordur.

Evet İngilizce chat kelimesinin karşılığı olan sohbet kelimesi ise sadece Türkiye’de kullanıldığı için imkansıza biraz yakındır. Aslında bence bu kelimede de ilk sayfalara çıkabilmek mucize gibi bir şey olsa da uğraşıyoruz, belki bir gün umuduyla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.