Mynet sohbet siteleri

               Whatsapp'ta Paylaþ

Sizlere bu yazımda mynet sohbet ya da eski mynet sohbet gibi arama terimleri hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.  Arkadaşlar, sizin bildiğinizi herkes biliyor, sohbet ya da chat denilince akla hep mynet sohbet veya buna benzer kelimeler geliyor. Nedeni ise mynet sohbet sitesinin Türkiye’de bu işin ilklerinden olması. Öyle kalıcı bir hale geldi ki yıllardır bütün siteler bu kelimeler üstüne çalışıyor. Evet, arama hacmi de çok ama çok yüksek olan bu kelime için sayısız makaleler,  ve benzeri domainler üstüne İnternet üzerinde binlerce mynetsohbet gibi sitelere rastlarsınız ki, şaşırır kalırsınız.

Benim şahsi görüşüm, umutsuz bir çabadır bu, geleceği olmayan bir çalışma. Niye derseniz? arkadaşlar mynetsohbet yazarak arama yapanların %9o’ı asıl siteyi arıyor, sizi değil. Yani mynet sohbet sitesi yazacak ve  bu sitede sohbet edecek. Sizlerin bu kelimelerle kasma yapmanıza gerek yok bence, bilgilendirme yazısı elbette olabilir ama haydi burası mynetsohbet sizde girin burada arkadaş edinin demekle bir sonuç elde edemezsiniz.  Kısacası bence başkasının davulunu çalmaktan öteye bir şey olmayacaktır. Şunu da belirteyim, elbette katılımcı bulursunuz, sitenize girişler olur ama bu  sizi nihai hedefe götürmez. Sadece mynetsohbet benzeri bir site olarak kalırsınız, üstelik yıllar geçse de bu hep böyle olacaktır. Çakma bir site ismi ile, asıl o siteyi arayanlar ile bir şekilde biraz yol alırsınız, ondan öteye de bence bir şey olmaz.

Ben sitemin adını Bilgisohbet.com olarak  aldım, iyi olur ya da kötü olur, ama benim olan bu olur. Ve sitemin keywordslerinde falanda hiç mynetsohbet kullanmadım, kullanmayacağım da. Niye başkalarının  çakması olayım ki, ben ben olmalıyım diye düşündüm ve bu yollara hiç başvurmadım. Sohbet ise bizim sitede de çok güzel sohbetler yapılıyor, katılımcı sayımız da iyi durum da. Marka olunacaksa böyle olunacak, bence başka yolu da yok bu işin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.