O Ses Türkiye 2 Aralık Seçmeleri

               Whatsapp'ta Paylaþ

o ses türkiye ebruO Ses Türkiye Yarışmasında ele güne karşı yapayalnız şarkısı ile  Ebru Gündeş Mazhar Alanson, Hadise, ve Gökhan geceye renk kattılar. Seçmelerde tüm jürinin hayran kaldığı Elner Hüsenov Ebru gündeşi seçti. İleride de Adından çok söz ettirecek gibi görünen Hüseynov ellerimde çiçekler şarkısını seslendirdi.

Bu arada Sahneye çıkan Burcu Damyan (Sorma ne haldeyim) şarkısını seslendirdi fakat jüri dönmeyince seçmeleri geçemedi.

Daha sonra sahneye çıkan Umut Koray Erdoğan, zülüf bükülmüş yüzüne şarkısını seslendirdi, bu kez jüriden Hadise  ve Gökhan döndü. İstanbul Teknik Üniversitesinde okuduğunu ve seçilmesi nedeniyle halen şoktayım dedi.Ümit Koray, kararını vermek için biraz bekledikten sonra, o ses Türkiye yarışmasında Gökhan Özeli seçti ve Acun Ilıcalı’da hayırlı olsun dedi.

Sıradaki yarışmacı, Duygu Uzun,   25 yaşında yarışmaya İzmir’den katıldı Fakat Jüri tarafından seslendirdiği şarkı beğenilmedi ve elendi.

Yusufcan Çevik Zonguldak Karadeniz Ereğli’sinden katıldı yarışmada, Bir Gülü Sevdim şarkısını söyledi. Yusufcan, “gitar çaldığını” söyledi, Ebru Gündeş Gökhan ve Hadise tarafından beğenildi, sonra da kısa olarak salına da salına da gel şarkısını okudu. Yusufcan Çevik Mazhar, Özkan’ı çok beğendiğini söyledi, Bunu duyan Acun elimizde Gökhan Hadise ve Ebru var dedi Son sözü Yusufcan Çevik Gökhan diyerek noktaladı ve Gökhan’ın takımında yerini aldı.

2 Aralık seçmelerini geçen diğer yarışmacıları aşağıda belirttik:

Naciye İmeceli, 33 yaşında evlenmiş ayrılmış 2 çocuğu var ve Ebru Gündeş’in takımında yerini aldı;

Ahmet Altunç, Diyarbakır’dan katıldı yarışmaya ve Gökhan tarafından seçildi;

Mete Karagöz, 24 yaşında Konservatuvar öğrencisi. Hadise’nin takımına katıldı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.