Sohbet sitelerindeki yanlış uygulamalar

               Whatsapp'ta Paylaþ

Bu bilgileri elbette bilenler vardır ancak, özellikle sohbet siteleri yaptıkları yanlış uygulamalar ile bir anlamda kendi ayaklarına kendileri kurşunu sıkıyorlar. Vaktiyle bu hobiye ilk heveslendiğim zamanlar bende bu hatayı yaptım üstelik yaptığım yanlışlar saymakla da bitmez. Örnek verecek olursak, sohbet odaları kelimesinde 1. sayfaya gelebilmek için ziyaretçilere sitenin yolunu öğretebilmek için bir çok yazılar yazdım mesela İstanbul sohbet odaları, İl ismini değiştirip aynı konuları evirip çevirip yazardım ve ondan da medet umardım. Hatta  google’ye de sinirlenir “işte  özgün yazı yazıyorum, neden kimse siteye girmiyor” gibisinden de söylenir dururdum. Çok  sonraları öğrendim ki kazın ayağı öyle değilmiş ve de  çok farklı enstrümanların bir araya gelmesiyle hedef kelimeniz olan  sohbet odaları ve buna benzer kelimelerle katılımcı sağlamanın mümkün olduğunu anladım.

Bu bilgileri herhangi bir seo sitesinde bulmanız da oldukça güç, bir şeyler yazıyorlar ama “yazıhaneye gel” olayı hemen karşınıza çıkıyor. Ben size bizzat yaşayarak gözlemlediğim, test edip  gördüğüm bilgileri vereceğim. Elbette ki seo dedikleri şey dipsiz bir kuyu, sürekli algoritmalar değişiyor ama kesin olan bir şey var ki Google  sitenizin değerini size gönderdiği ziyaretçilerden güzel bir algoritma ile ölçüyor ve ona göre site sıralamanızı yükseltiyor ya da düşürüyor. Bu nasıl oluyor derseniz? sen dünyanın en güzel sohbet makalesini yaz ya da hedef kelimen her neyse onla alakalı bir içerik yaz ve yayınla. Site sağlığı ve belirli kriterlerin yapıldığı bir siteniz olduğunu düşünerek olaya sadece bu noktadan bakarak yazıyorum. Bu yazdığınız yazıyı ilk 500 sayfada bulursanız çok iyi sonuç bence çünkü, google sitenizi takip ediyor ne olup bitiyor sizden de iyi biliyor.

Siz gelen ziyaretçiye ne veriyorsunuz, ziyaretçi sitenize geldiğinde aradığını buluyor mu? bu sorunun cevabında bitiyor her şey. Sen istersen on bin tane yazı yazmış ol, önemli olan gelen ziyaretçinin aradığını bulmuş olması. İstanbul sohbet odaları yazarak sitenize girmiş olan bir kişi eğer ki sitenizde bu anlamda bir hizmet bulamıyorsa anında çıkar ve o arama terimi ile başka site için tıklama yapar ve google bunu görür. İşte büyü de burada, sen google nezdinde iyi bir site değilsin, ziyaretçiyi aldatıyorsun demektir. Tabi ki bunun da belirli kriterleri var, bu kriterler için bence Google Analytics uygulamasını kullanarak bir çok hatanızı da gözlemleyebilirsiniz.

Kısacası sitenize gelen ziyaretçi aradığını bulmalı yani, eğer şimdi siz bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız Google’nin gözünde sitenin değeri biraz artmış olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.