Türksat Uydu Frekans Ayarları ve Güncellemesi

               Whatsapp'ta Paylaþ

Hiç ücret ödemeden, Bedava olarak 18 eylül uydu frekans güncellemelerini kendiniz yapabilirsiniz.

Bilindiği gibi Türksat 4A uydusu Dünyamızın yörüngesine yerleştirildikten sonra, frekanslar bu uyduya taşındı. Böyle olunca bugün 18 Eylül 2014 tarihinde eski frekanslar değişti, ve uydu alıcılarımızın ayarlarını da yeniden güncellememiz gerekiyor.

Şimdi gelelim uydu alıcılarının frekans güncellemelerine, Otomotik frekans güncellemesi yapabilmemiz içi Türkiye  ve Avrupa için (11844 V SR: 2222 FEC : 3/4) Türkiye ve Orta Asya için Türksat paket (11747 H SR:27500 Fec 5/6) şebeke arama (Netwok Search) açık olarak seçilmelidir.

Şimdi sizlere örnek olarak GoldMaster uydu alıcısının  Frekans güncellemesinin nasıl yapıldığını özetleyeceğim. Alıcımızın menü ayarlarından kurulumu seçiyoruz, daha sonra kurulumdan arama seçeneğini işaretliyoruz, daha sonra  Frekans bölümünü 11844 olarak yazıyoruz, sembol kısmına 02222 diyoruz ve yatay dikey bölümüne (V) dikey olarak ayarlayıp şebeke arama açık seçeneğini seçiyoruz ve aramayı başlat diyoruz. Kanalları güncelleme süresi yaklaşık olarak 20-25 dakika kadar sürer artık geri kalanını uydunuz halledecektir.

 

One Comment

  1. Harika. Çok aramıştım iyi bir güncelleme tarifini… Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.