Ünlü Edebiyatçı Yaşar Kemal Yoğun Bakımda

               Whatsapp'ta Paylaþ

yaşar kemalÜnlü edebiyatçı Yaşar Kemal yoğun bakımda. Kalp ritim bozukluğu ve solunum yetmezliği nedeniyle dün hastaneye kaldırılan Yaşar kemal kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatıyor.

Nobel edebiyat ödülüne de aday gösterilen 92 yaşındaki efsane yazarımız Yaşar Kemal’in ünlü eserleri arasında ince memed, yılanı öldürseler, yer demir gök bakır ve fırat suyu kan akıyor gibi unutulmaz romanları da bulunmakta.

Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, 9 Ocak’tan beri başka hastanede tedavi edildiğini ve dün öğleden sonra kendi hastanelerine getirildiğini söyledi. Yaptığı açıklamalarda şu anda akciğer enfeksiyonu kalp ritmindeki bozukluk nedeniyle solunum cihazına bağlı olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu‘da ulu çınarı ziyaret etti. ziyaretten sonra yaptığı açıklamalarda. “kendisine yoğun bakım koşullarında ziyaret ettim, şuuru yarı açık uyutuluyor. fakat netice de iletişim kurulabiliyor. akciğer yetmezliği nedeniyle buraya getiriliyor. zaten son dönemde belirli rahatsızlıklarla tedavi gören hastamız, son yoğun bakım koşullarına getiren ve tedavi gerektiren durumu, akciğerlerindeki bir pünimonik infültasyon ve akciğer yetmezliğine bağlı başka sorunlarının da bir bütün olarak tedavinin yapıldığı koşullar var. Tabii gerek yaşı, gerekse diğer sağlık sorunları nedeniyle çok amaçlı tedavisi yapılmakta. Ümit ederim ki tedavisinden olumlu neticeler alınacaktır. Neticede, geldiğine göre durumu, solunum açısından da, diğer fonksiyonlar açısından da daha iyi. Yakın takiple inşallah daha iyi olacak. Biz ülkemizin bu değerinin en kısa zamanda sağlıklı yaşama dönmesini arzu ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.