Öteki Gündemde Alternatif Tıp Sülük Tedavisi

               Whatsapp'ta Paylaþ

öteki gündemPelin Çift’in hazırlayıp sunduğu öteki gündemin bu gece ki konusu alternatif tıp sülük tedavisi. Sağlık bakanlığının yönetmeliğinde de kabul gören alternatif tıpta sülük ve hacamat tedavisi yöntemi uygulamalı olarak gösterildi.

Öteki Gündem’de bu akşam ki konukları Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ve Dr. Suat Arusan ile alternatif tıp tartışılmakta. sülük tedavisinin yanı sıra hacamat, akapunktur gibi tedavi yöntemleri de gündeme alındı. Hacamatla ilgili gelen bir soruda nasıl böyle bir şeyi övebilirsiniz diye şikayetler de gelmekte. Gelen bu şikayete karşılık Dr. Suat Arusan “siz hiç varil kebabı yediniz mi” dedi, daha sonra da “siz hayatınızda hiç sülük gördünüz mü şunu derseniz kabul ederim bunu neden gösteriyorsunuz derseniz kabul ederim” dedi. Daha sonra konuşmasına şöyle devam eden Suat Arusan DDT’nin 1948’de bulunduğunda nobel ödülü aldığını fakat 1972 yılında kullanımının yasaklandığını da belirtti.

Bu arada şirvan isminde bir seyirci Avrupa’da sülüktür, akapunktur diye bir tedavinin olmadığını söyledi. Fakat Suat Arusan o bilginin yanlış olduğunu Avrupa’da eczanelerde dahi sülük satıldığını belirtti.

Prf. Dr. Ahmet Rasim Küçük Usta,Kurumsal olarak bu metotlara sahip çıkılıp desteklenmesinin gerektiğini söyledi.

Dr. Suat Arusan  Tarif ettiği çay da şöyle.  Ihlamur ,biberiye ve zeytin yaprağını sıcak suya koyup 10 dakika beklettikten sonra üzerine biraz tarçın atıp içiniz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.